Wycieczki jednodniowe

MAŁOPOLSKA - INWAŁD PARK ROZRYWKI

Proponujemy państwu całodzienną wycieczkę do jednego z największych obiektów rozrywkowych w Polsce. Oferta jest kierowana głównie dla dzieci i młodzieży, jednak dorośli również znajdą w Inwałdzie wiele atrakcji dla siebie.
Prosimy o zapoznanie się z ofertą, wycieczka może być nawet dwudniowa z noclegiem w hotelu przy Parku Inwałd, gdyż bilet wstępu do Parku jest ważny dwa dni.

PARK MINIATUR
– Miniaturowe budowle z całego świata – W ciągu jednego dnia staniesz pod Wieżą Eiffla, na Placu Świętego Piotra, przy posągach Moai czy koło Muru Chińskiego. Nie zabraknie również polskich budowli – w centralnej części stoi Stadion Narodowy w skali 1:50.

pm-miniatury-871x580

– 9 metrowa dmuchana zjeżdżalnia.
– Armatki pneumatyczne – strzelają mięciutkimi piłeczkami z gąbki sprężonym powietrzem.
– Autoscooter – małe elektryczne samochodziki, napędzane energią z sufitu.
– Koło młyńskie.
– Kule wodne.
– Lodowisko.
– Park linowy.
– Minigolf.
– Karuzele.
– Kino 5D.
– Plac zabaw.
– Statek piracki
– jest to duża łódź ozdobiona pirackimi motywami, która szaleje w górę i w dół zapierając dech w piersiach.
– Symulator – przenosząc się do rzeczywistości wirtualnej, możesz odbyć kosmiczny pościg policji w mieście przyszłości.
– Super ślizg – w specjalnym materacyku zjeżdżasz z zawrotną szybkością. Plaża – na niej zakopany szkielet jednego z dinozaurów. Oczywiście jaki to gad, można się dowiedzieć na miejscu, gdzie czekają łopatki, pędzle i dużo pracy.

pm-superslizg-329x219

– Żyroskop – metalowa konstrukcja z fotelem między obręczami jest podobna do urządzenia, które wykorzystują piloci i kosmonauci w czasie swoich treningów.

d-zyroskop-871x580

– Dzika rzeka – atrakcja dodatkowo płatna. Spływ odbywa się w specjalnie przygotowanych, bezpiecznych pontonach, dzięki którym można odnieść wrażenie kąpieli w prawdziwym górskim potoku.
– Egipt Horror Show – dowiesz się, co się stanie, gdy zbudzisz mumię faraona. Komu nie straszne egipskie duchy i zmumifikowane postacie, może śmiało wejść do „domu strachów” i sprawdzić, czy aby na pewno jest tak odważny, jak się mu dotąd wydawało.

pm-egipt-horror-show-871x580

WAROWNIA INWAŁD
– Baszta i tarasy widokowe.

wi-baszta-widokowa-871x581

 Komnata damy – wchodząc do jej wnętrza, zobaczyć można jak żyły średniowieczne damy i w jaki sposób urządzały własne komnaty.
– Osada średniowieczna – Odwiedzając osadę poczujesz się jak jej mieszkaniec, będziesz mógł zobaczyć i usłyszeć codzienną krzątaninę, wokół której toczyło się średniowieczne życie.
– Chaty rzemieślników: garncarza, kowala, powroźnika, szewca, tkacza – zobaczysz w dawnych czasach wyrabiano przedmioty użytkowe…

wi-chata-tkacza-871x581

– Sala tortur – średniowieczne metody wymuszania zeznań na przesłuchiwanych, dzięki tym metodom podejrzany przyznawał się do winy, bez względu na to czy był winny, czy też nie…

wi-sala-tortur-871x580

– Park Ruchomych Smoków – oprócz małych smoków, zobaczyć można w tym miejscu ogromnego smoka ziejącego ogniem i buchającego parą wydobywającą się z jego nozdrzy.
– Zbrojownia –na własnej skórze możesz przekonać się, ile waży miecz, przymierzyć rycerską. Ponadto, w zbrojowni odbywa się specjalnie przygotowany pokaz multimedialny Światło-Dźwięk, rekonstruujący przebieg średniowiecznych bitew. Strzelanie z łuku do tarczy.
– Laser Arena – paintball laserowy.

w-paintabll-laserowy-871x581

DINOLANDIA
Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie to szczególne miejsce, w którym można cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Wszystko za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli świata dinozaurów. I tak z bliska zobaczyć można groźnego Tyranozaura Rexa, Kompsognata wielkości kury czy też Mamenchizaura, który zaprasza gości na Plażę. Jest to jedyna w Europie kolekcja dinozaurów, pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Niesamowite stwory to nie jedyne atrakcje Dinolandii. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – odpoczynek w cieniu trzcinowych parasoli, gra w minigolfa czy też wędrówki krętymi korytarzami Jaskini Tajemnic. Zapraszamy też do mieszczącej się w Dinolandii restauracji T.Rextaurant i kilku innych punktów gastronomicznych oraz do odwiedzenia sklepiku z pamiątkami. To tylko niektóre pomysły na spędzenie wolnego czasu. Na miejscu czeka jeszcze wiele tajemnic do odkrycia…

dinolandia

OGRÓD JANA PAWŁA II
Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża Polaka, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia. Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Papieża Polaka. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” Jana Pawła II.

inwałd