Wycieczki wielodniowe

CZECHY - JESIENNA PRAGA POCIĄGIEM….

Dwudniowa wycieczka pociągiem do stolicy południowych sąsiadów

PROGRAM

1.dzień – rano zbiórka na dworcu kolejowym w Boguminie, skąd wyjazd bezpośrednim pociągiem do Pragi. Możliwość oddania bagażu do przechowalni na dworcu. Spacer po praskiej starówce – z historycznego dworca głównego na Plac Wacława z najbardziej znaną praską rzeźbą patrona Czech, następnie przez Pasaż Lucerna oraz Ogród Franciszkański koło budynku Teatru Narodowego nad Wełtawę – spacer nabrzeżem tętniącym życiem z targami farmerskimi. Przeprawa promem do dzielnicy Smíchov. Podczas spaceru czas wolny na kawę. Tramwajem/metrem na dworzec, odebranie bagażu i przejazd na zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu. Praga wieczorem – spacer przez Rynek Staromiejski oraz po Moście Karola – niepowtarzalny klimat z widokiem na Zamek Praski. Chętni wstąpią na piwo do jednej z typowych praskich knajp.

2.dzień – śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, przejazd na dworzec, możliwość oddania bagażu do przechowalni na dworcu. Przejazd komunikacją miejską do dzielnicy Troja. Zwiedzanie praskiego ogrodu botanicznego, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie (spacer Winnicą św. Klary, ogród japoński, szklarnia tropikalna Fata Morgana i wiele innych ekspozycji tematycznych na powierzchni ok. 50 ha). Przejazd na Hradczany z wejściem do Katedry św. Wita. Przed wyjazdem czas wolny na obiad w typowej czeskiej jadłodajni i na zakup pamiątek w okolicach kościoła św. Gawła. Powrót na dworzec, odbiór bagażów, wyjazd z Pragi bezpośrednim pociągiem do Bogumina.

Dodatkowe koszty: bilet dobowy na komunikację miejską, ogród botaniczny, prom, bagaż w przechowalni, wydatki w kawiarniach, piwo…

Cena DO USTALENIA

Cena zawiera:

– bilet kolejowy w dwie strony

– Pobyt HB w Pradze (obiadokolacja i śniadanie)

– Opieka przewodnika, pilota

– Ubezpieczenie NNW i KL

– Opłata TFG i TFP