Wycieczki jednodniowe

KRAKÓW - ZWIERZYNIEC

Proponujemy Państwu wycieczkę w zielone rejony Krakowa. W dzielnicy Zwierzyniec położone są „płuca Krakowa” – Las Wolski. Na malowniczych wzgórzach usytuowanych jest kilka znamienitych zabytków. Natomiast las jest poprzecinany urokliwymi jarami.
Wycieczkę można połączyć ze spacerem po tzw. „Dołach” Lasu Wolskiego.
Wybór pozostawiamy Państwu, oczywiście nasz konsultant udzieli Wam wszelkich informacji i pomoże dostosować program wycieczki do wymagań grupy.

Kopiec Kościuszki – najbardziej znany z krakowskich kopców. Wznosi się na wysokość 31 m i roztacza się z niego wspaniała panorama. Położony jest na terenie poaustriackiego Fortu nr 2 „Kościuszko”.

Kopiec kościuszki

Klasztor Kamedułów – Kameduli są zakonem monastycznym pustelników. Żyją w wyznaczony przez siebie surowy sposób oparty o reguły Świętego Benedykta. Dzień w klasztorze zaczyna się o 3.30… Kameduli posiadają obecnie zaledwie 9 klasztorów na całym świecie.
Jedna z zasad jest taka, że wstęp do klasztoru mają wyłącznie mężczyźni.
Kobietom na teren klasztoru wstęp wzbroniony!!! – Jednak 12 dni w roku mogą wejść do kościoła, w żadnym jednak z tych dni kobiety nie mają wstępu do ścisłego eremu.

kameduli

Spacer obok fortów Twierdzy Kraków (m. inn. kazamata baterii fortecznej FB- 36 „Ostra Góra”).

FB 362

Góra Sowiniec z Kopcem Piłsudskiego – największy z krakowskich kopców (34 m), usypany w latach 30- tych XX wieku.

ASCII   6 obrazy(ów), Rozmiar: 4281 x 2500, FOV: 141.56 x 69.37, RMS: 2.21, Obiektyw: Standardowy, Projekcja: Cylindryczna, Kolor: LDR

Belweder (Zamek) – jest to zabytkowy budynek znajdujący się na skraju Rezerwatu Przyrody Przegorzalskie Skały. Oryginalna budowla, półrotunda, w kształcie nawiązująca do średniowiecznej baszty i utrzymana w tradycji romantycznego historyzmu. Z tarasu budynku, roztacza się panorama doliny Wisły, wzgórz Pogórza Wielickiego, a gdy dopisuje pogoda można zobaczyć Tatry.

SONY DSC

Na terenie Lasu Wolskiego znajduje się również ogród zoologiczny, który może być jednym z punktów programu.